2014/08/30

about all, about anything...

Oczywiście jak łatwo zobaczyć - moja systematyczność tworzenia wpisów na tymże blogu jest zatrważająco... kiepska >...< Cóż, wychodzi na to, że jednak moja codzienność nie jest aż tak nudna i monotonna jak się można było spodziewać ; ). Jednak mam jakieś zajęcia oprócz ciągłego narzekania na wszystko dookoła : D. 
Na przykład - są wakacje : D, a dla mnie (19lat) na dodatek - przedłużone wakacje : D To jest coś ^-^! Być może nie spędziłam tego czasu na tyle wyjątkowo by chwalić się tym na prawo i lewo, ale co tam. Niewątpliwym plusem jest jednak to, że zdecydowanie odpoczęłam po 6 latach ultra pracy i nabieram (jeszcze) energii ku zdobywaniu kolejnych "wyżyn" rzeczywistości ; D.
 O! Proszę bardzo - w te wakacje realizuję (!) niesamowicie ambitny plan, to jest nauki języka japońskiego!

http://japanese-phrases.sakura.ne.jp/j001.gif

Przyznam - na początku nie jest łatwo przestawić się na nieco inny system zapamiętywania słówek, ale też nie jest to "nie do ogarnięcia" : D Szczerze mówiąc, bardziej niż "trwogę", nauka tego języka przysparza mi niesamowitą radość : > Być może, dlatego, że nie uczęszczam na jakiekolwiek zajęcia dodatkowe poświęcone Japonii - wszystko co umiem i wiem odnośnie Japonii i tego języka wiem ze swoich poszukiwań i ze swojej nauki : >. Obecnie, np., wykorzystuję bardzo "sympatyczną" i przyjazną książkę, a mianowicie "Japoński nie gryzie" wydawnictwa EDGARD. Jest to kurs od totalnego zera, więc coś idealnie dla mnie >...< ... Nie ma co ukrywać - to czego się kiedyś uczyłam nie miało zupełnie nic wspólnego ze spójną i zaplanowaną nauką xD. Teraz jednak sprawa ma się (zupełnie) inaczej - systematyczna nauka sylabariuszy + słówek wykorzystanych do ćwiczeń jako "klucz do sukcesu" ; D Synergia!


Hiragana (ひらがな) już za mną : > Teraz jestem na etapie nauki Katakany (カタカナ) : )) Mam nadzieję, że się uda coś osiągnąć podczas mojego językowego "czelendża" ; D
Tymczasem żegnam się i uciekam w przestworza tajemnic j. japońskiego!

 
(       SPYAIR 『イマジネーション』       )


☆~ バルバラ ~☆
(  ☆~ basia-chan ~☆ )