Jeśli trafiliście na tego bloga to zapewne zdążyliście również zauważyć, że (oczywiście na poziomie hobby) zajmuję się "tworzeniem" portretów. Zazwyczaj były to kadry ludzi z Dalekiego Wschodu, jednak ostatnimi czasy udało mi się narysować także dwoje małych dzieci ; )) (i to bez wschodnich rysów, hehe ; D ).
Słowem mówiąc - nie powiem, że początki były łatwe, ale coś mi się tak wydaje, że było warto : )
Zaczynałam od rozrysowywania poszczególnych elementów twarzy typu: oko, oczy, nos, usta... później próbowałam je łączyć, później ćwiczyłam rysowanie prostych (o ile takie istnieją) ujęć twarzy, a jeszcze później - próbowałam rysować całą twarz z uwzględnieniem tylu aspektów, ile tylko mi się udało.
Początki były okropne, a ludzie, których rysowałam w najmniejszym nawet stopniu (poza podpisem) nie przypominali tych, których widziałam na zdjęciu.
Na szczęście udało mi się to jakoś przebrnąć, "zacisnąć kciuka" i dalej próbować, bo przecież "może w końcu coś z tego będzie"?! ; )
Tymczasem...
☆~ バルバラ ~☆
( ☆~ basia-chan ~☆ )

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz